O, vilken härlig dag! Det finns nog egentligen ingenting som kunde ha gjort dagen bättre, om jag tänker efter! En riktig fullträff! Vädret var helt fantastiskt, som det ju har varit hittills denna sensommar, underbart, och platsen, vilken härlig miljö, lummig bakgård mitt i stan ett stenkast från vackra Örebro slott. Och så alla underbara människor, som faktiskt kom för att gratulera mig och dessutom köpa min lilla gröna, fina bok, dessa människor gjorde min dag! Puss på er, alla underbara gulliga människor! ❤
Klart jag saknade en och annan. Å andra sidan dök det upp personer som jag aldrig hade kunnat tänka mig istället! Vilken härlig känsla! Min mentor och älskade kollega, som numera är pensionär, dök upp som gumman i lådan. Då svämmade mina ögon över! 🙂 Söta Eva-Gun kom som en vacker lilja och förgyllde lite extra. Släkt och vänner anlände i en härlig blandning! En gammal klasskamrat från grundskolan dök upp och alla fina vänner från Sköllersta med omnejd förstås! Lycka!
Och som om inte det skulle räcka, fick jag dessutom härlig jazzmusik från Uffe Bejstam med sonen Erik, som förgyllde med sitt musicerande mitt i allt det gröna, sköna.
Goa vännen Petra, dottern Moa med fästmannen Martin hjälpte till att göra goda snittar till alla gäster! Mm, det var mumsigt det (när jag äntligen fick en liiiten stund över, så jag hann smaka lite innan de tog slut 😉 ).
Jag fick blommor och presenter också, så kära nån vad bortskämd jag blev! Som värsta födelsedagen a´la superjämnt!
Så om ni någon gång tvekar och funderar "ska jag ha en release eller inte". GÖRT! Så kul jag hade och så egoboostad som jag blev, det är inte mycket som slår det, ska jag säga!
Håll till godo med bilderna från denna gyllene tillställning!

Åh, vad trevligt det ser ut!!! Vad kul att allt blev lyckat! 🙂
Jaa, som du ser!
Allt var kanon, eller faktiskt ännu bättre! 😉
Stort GRATTIS till dig! Missade festligheten men är full av beundran och boken ska jag absolut köpa av dig!
Hej Karin!
Vad roligt, klart du ska! 😉
Ja, det var verkligen helt fantastiskt alltihop! En dag att minnas för resten av mitt liv!
Kram på dig!
Vilken fantastisk dag du hade! Stort grattis igen! 🙂
Tack! Det känns SÅ bra idag! 🙂
Vad roligt att det blev lyckat! Jag ska också köpa boken!
Fint väder, stället ser trevligt ut, musikunderhållning, blommor, något gott tilltugg, en glad och stolt författare, böcker sålda och signerade. Minnen för livet. Det är klart att du ska vara supernöjd Anna. 🙂
Kram